Pozor na podporu Hewlet Packard !

22. 03. 2013 | † 28. 06. 2013 | kód autora: aJ5

Před pár lety jsem zakoupil u českého dodavatele, autorizovaného distributora HP, 5 serverů HP DL320G5, v zápětí nainstaloval a zapnul na nepřetržitý provoz v klimatizované serverovně spolu s dalšími asi 15ti servery od HP a DELL.
Tyto servery mají výrobní čísla:
GB8742YWVN
GB87430R4W
GB87430FK7
GB87430FJL
GB87430R58
Ke dnešnímu dni ve všech uvedených 5ti serverech odešly čínské zdroje LITEON. Všechny odešly uplně stejnou závadou, která způsobila zuhelnatění řídící SMD destičky ve zdrojích.
Zavinění přepětím v síti nebo nadměrnou provozní teplotou je vyloučeno, jelikož dalších 15 serverů HP a DELL ve stejné serverovně, zapojených na stejný přívod zálohovaného síťového napětí 230V, bylo a je stále a trvale funkčních.
Problém je, že se tato výrobní vada zdrojů LITEON projevila po záruční době.
Jelikož se ale evidentně jedná o výrobní vadu, požadoval jsem na HP podpoře, aby se HP podílelo na jejím odstranění.
HP, zastoupené paní Danou Š., ale tento postup jednoznačně odmítlo slovy, že neregistrují žádný problém se zdroji LITEON pro servery DL320G5 ani problém s uvedenou sérií těchto serverů. Odepsal jsem, že ale já registruji 4 stejné závady na 4 serverech z pěti ze stejné série, které byly zakoupeny společně. Odpověď HP byla ale stále stejná.
Nyní již odešlo všech 5 zdrojů (odcházely postupně v intervalu několika týdnů až měsíců).
Veškeré náklady na opravy, včetně plné ceny na zakoupení nových zdrojů jsem musel financovat výhradně z vlastních prostředků.
Podle mě se jedná o nečestné jednání poměrně velké firmy, která si nedokáže stát za kvalitou svých zařízení a odmítá poskytnout pomoc svému zákazníkovi, který na ní spoléhal a dal ji veškerou svojí důvěru. Uvedené jednání HP bude asi po právní stránce relevantní, ale po lidské stránce bolestivé a nepřijatelné.
Jak se proti takovému jednání HP bránit? Zřejmě zbývá jen zkušenost od HP si již nikdy nic nekoupit.
T.R.


Zobrazit další články tohoto autora

Další články z rubriky hardware-software

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.